Популярні питання

  • Які туристичні країни світу відкриті для українців у серпні?

    Станом на початок серпня 2020 року основними туристичними напрямками для українців стали шість країн.

    При цьому Албанія, Болгарія, Чорногорія перебувають у “червоній” зоні, тому українці по поверенню додому мають або відправитися на самоізоляцію, або пройти ПЛР-тестування на коронавірус.

    Натомість у “зеленій” зоні залишається Єгипет, Туреччина та Хорватія, тому з них повертатися до України можна без додаткових вимог.

    Водночас при плануванні поїздок в ці країни потрібно бути готовим, що правила можуть змінитися в будь-який момент, в залежності від епідеміологічної ситуації.

    Албанія 

    Албанія пускає туристів з усіх країн без обмежень на кордоні й без тестування. А ось після повернення з Албанії українцям слід або піти на двотижневу самоізоляцію, або зробити тест на коронавірус.

    Туреччина

    Туреччина чекає на гостей – і карантин їм не завадить. Наразі країна пускає громадян України без жодних додаткових вимог на кшталт обов’язкової самоізоляції або здачі тестів на коронавірус. Проходити ані тестування, ані самоізоляцію по прибуттю з Туреччини українцям теж немає потреби. Більш того, в Туреччині змогли створити усі необхідні умови для безпечного та комфортного відпочинку, а сервіс при цьому жодним чином не постраждав. При цьому на місцевих курортах туристам вдається уникнути натовпів відпочиваючих.

    Чорногорія

    Чорногорія – ідеальне місце відпочинку як для любителів сонця і моря, так і для тих, кому цілими днями лежати на пляжі недостатньо, а хочеться якихось додаткових вражень. Країна кілька разів змінювала умови в’їзду для українців, однак з 7 серпня Чорногорія дозволила українським громадянам в’їзд без обмежень, оскільки Україну віднесли до країн так званої “зеленої зони”. Україна на даний момент відносить Чорногорію до “червоної зони”, тому по прибуттю з цієї країни українці повинні або відправитися на 14-денну ізоляцію, або зробити тест на коронавірус.

    Єгипет

    З 8 серпня 2020 року громадянам, які прибувають до Єгипту морським, повітряним або наземним шляхом, необхідно буде надати негативний результат на тест COVID-19, зроблений не пізніше 72 годин до в’їзду. Обмеження не торкнуться туристів, що в’їжджають в курортні Шарм-еш-Шейх, Хургаду, Табу, Марса-Алам і Мерса-Матрух. Водночас, без наявності негативних ПЛР-тестів туристам за межі курортів виїхати не вдасться. Повернутися з Єгипту українці наразі можуть без жодних додаткових вимог.

    Хорватія

    Хорватія – один з шести курортних напрямків, куди на даний момент без особливих перешкод можуть відправитися українські туристи. Так, на сьогоднішній день туристи з України можуть перетинати кордон Хорватії без 14-денної самоізоляції, однак за кількома умовами: наявність негативного ПЛР-тесту, який був зроблений не пізніше 48 годин до прильоту, і заброньований пакет послуг (переліт, житло, страхування). При цьому Україна відносить Хорватію до “зеленої” зони, тому повертатися в Україну з цієї країни можна без додаткових вимог.

    Болгарія

    З 31 липня 2020 року громадянам України знову дозволили в’їжджати на територію Болгарії без тесту на коронавірус і проходження 14-денного карантину. Водночас станом на початок серпня 2020 року Болгарія перебуває для України в “червоній” зоні, тому українці по поверенню додому мають або відправитися на самоізоляцію, або пройти ПЛР-тестування на коронавірус.

    Джерело – УНІАН: https://www.unian.ua/tourism/lifehacking/vidkrittya-kordoniv-u-sviti-2020-koli-vidkriyut-kordoni-krajini-11029286.html

  • Нові норми на авіаційному транспорті

    З метою уникнення небезпеки зараження COVID-19 та попередження розповсюдження інфекції, доводимо до вашого відома нові норми, запроваджені на авіаційному транспорті у відповідності до керівництва, розробленого Європейською агенцією з безпеки авіації (EASA) та Європейським центром з попередження і контролю захворюваності (ECDC) на замовлення Єврокомісії.

    РУЧНА ПОКЛАЖА
    Ручна поклажа не приймається до салону літака за виключенням жіночих сумок, чоловічих портфелів, ноутбуків та дитячих сумок. Ці обмеження тимчасово запроваджені для забезпечення соціальної відстані під час посадки / висадки та з метою зменшення взаємодії членів екіпажу з пасажирськім багажем.

    СУПРОВОДЖУЮЧІ
    Особи, що проводжають пасажирів, до терміналу не допускаються. Виключення складають лише несупроводжувані діти та пасажири, що потребують допомоги.

    ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

    • Пасажир зобов’язаний носити засоби індивідуального захисту (респіратор або захисну маску, такі, що не мають дихальних клапанів) протягом усієї подорожі, а саме: під час перебування в зонах обслуговування, безпосередньо при обслуговуванні та під час польоту.
    • Необхідно мати при собі достатню кількість масок на весь час подорожі (до виходу з аеропорту прибуття).
    • Наполегливо рекомендується носити разові рукавички під час усього польоту.
    • Пасажирів, що уникають використання засобів індивідуального захисту, не буде допущено до реєстрації. Вони можуть бути відстороненими від польоту. Виключення складають лише пасажири до 6 років та пасажири, що мають медичні рекомендаціі, які не дозволяють носіння масок (астма і т.і.).

    СКРІНІНГ

    • Проводиться температурний скрінінг пасажирів та опитування щодо стану здоров’я.
    • В разі виявлення пасажирів з такими симтомами як: температура ≥38 °С, втома, нездоровий вигляд, ускладнене дихання чи сухий кашель, – їх буде супроводжено до медичного персоналу, для подальшого прийняття рішення щодо можливості їх перевезення.
    • В разі підозри на захворювання Covid-19 напередодні чи незадовго до рейсу, необхідно відмовитися від перельоту.

    ДИСТАНЦІЯ

    • Для кожного рейсу замовляється необхідна кількість стійок реєстрації, виходячи з забезпечення принципу дистанціювання.
    • Рекомендована дистанція між пасажирами складає 1,5-2 метри.
    • Необхідно дотримуватися дистанції в чергах на реєстрацію та при виході на посадку.
    • При пересуванні в автобусі до літака чи авіамостом (рукавом) також необхідно зберігати регламентовану дистанцію.

    ПРОХОДЖЕННЯ ФОРМАЛЬНОСТЕЙ

    • Здійснюйте онлайн реєстрацію (відкриваєься за 24 години до рейсу)
    • Власноруч скануйте посадковий талон
    • Заздалегідь готуйте документи та тримайте необхідні сторінки документів розгорнутими
    • Самостійно пред’являйте їх в розгорнутому вигляді
    • Всі дії з багажем виконуйте самостійно.

    САНІТАЙЗЕРИ

    • Доступні місця обладнані санітайзерами, якими ви завжди зможете скористатися.
    • Відповідно до положень 2.3.5.1 IATA DGR, дезінфікуючий засіб на основі алкоголю прийнятний до перевезення в ручній поклажі, в кількості, що не перевищує ліміт 100 мл або еквівалент на предмет рідин та гелів відповідно до положень авіаційної безпеки.

    САНІТАРНА ОБРОБКА

    • Санітарна обробка пасажирських автобусів проводиться регулярно з використанням дезінфікуючих засобів.
    • Після виконання кожного польоту літаки авіакомпаній проходять ретельне очищення відповідно до настанов національних та міжнародних органів цивільної авіації, яке включає протирання поверхонь у льотній кабіні та пасажирському салоні, туалетах, а також столиків, підлокітників, підголівників, пряжок на ременях безпеки із застосуванням засобів дезінфекції, які дозволені та рекомендовані відповідними державними установами.

    СУЧАСНА СИСТЕМА КОНДИЦІОНУВАННЯ

    • Повітря в салоні на всіх без винятку типах повітряних суден наших авіакомпаній постійно оновлюється за допомогою циркуляції до 30 разів на годину крізь сучасні системи кондиціонування, які оснащені системами фільтрації повітря високої ефективності (HEPA), що забезпечує максимально високу якість повітря в кабіні.

    ПЕРСОНАЛ

    • У всього персоналу проводиться контроль температури перед початком робочого дня.
    • Також проводиться перевірка на наявність: захисних масок/респіраторів, рукавичок, екранів для обличчя, засобів дезінфекції (санітайзерів, серветкок та миючих засобів).

    РЕКОМЕНДАЦІЇ EASA

    З детальними рекомендаціями EASA, щодо планування вашої подорожі в умовах COVID-19, можна ознайомитись та роздрукувати пам’ятки за посиланням: https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/poster-covid-19-plan-your-journey

  • Рекомендації до відпочинку під час пандемії

    Рекомендації для людей, які збираються на море опубліковані на странці НСЗУ в Facebook.

    Наразі немає доказів, що коронавірус, який спричиняє COVID-19, може поширюватися в басейні чи морі. Сонце та свіже повітря корисне як дітям, так і дорослим, тим більше погода сприяє. Проте небезпека в іншому – переповнені пляжі, місця відпочинку біля басейну, на яких люди не дотримуються безпечної дистанції.
    Тому пам’ятайте прості правила:
    ☑️ тримайтеся від інших на відстані не менше 2 метрів;
    ☑️ якщо торкаєтесь шезлонгів чи інших речей загального користування, варто мити руки або використовувати антисептик;
    ☑️ обирайте дозвілля на відкритому повітрі, а не закриті приміщення біля басейну;
    ☑️ не відвідуйте пляжів з симптомами ГРВІ;
    ☑️ дотримуйтесь етикету чхання та кашляння;
    ☑️ відпочиваючи з дитиною, користуйтеся лише власними іграшками.

    Деякі країни вже відкрили кордони й дозволили в’їзд іноземців. Якщо збираєтеся летіти туди на відпочинок, прочитайте правила поведінки в аеропорту та літаку, про які ми писали раніше https://bit.ly/2YoIVVT.
    Також нагадуємо, як засмагати безпечно https://bit.ly/30Wc4JG та вберегтися від теплового удару https://bit.ly/3ilusBW

    Більше практичних порад для пацієнтів, зокрема щодо поведінки під час епідемії COVID-19, можна знайти на сторінці Твій сімейний лікар Проект USAID HealthLink

  • Доступні туристичні напрямки з 1 липня

    З 1 липня авіасполучення відкрите у країни, які вже готові приймати українців і перебувають у «зеленій зоні» – це Єгипет, Туреччина, Чорногорія, Хорватія й Албанія.

    У телеграм-каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив – цей невеликий список мінятиметься.

    “Кожні 2 тижні ЄС переглядатиме список держав, з яких можливо в’їжджати. І, в залежності від обставин, буде частково або повністю знімати обмеження на поїздки чи знову вводити їх для конкретних країн”, – пояснює Криклій.

    Куди українців впускати, а куди ні – у Європейському союзі знову вирішуватимуть вже 15 липня. Тим часом у авіакомпаніях радять з подорожами все ж зачекати. Бо кордони, які ще сьогодні для подорожей відкриті, завтра через пандемію можуть стрімко закритися. Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/dobu-yihali-do-aeroportu-i-ne-zmogli-poletiti-reys-z-kiyeva-do-greciyi-skasuvali-ostannoyi-miti-1577086.html

    Ми дуже чекаємо на відкриття європейських напрямків, але очікуємо, що європейські кордони ще будуть закриті для українців до 15-го.

  • Чи варто летіти до Єгипту в липні?

    Від покупки турів до Єгипту ми б радили утриматися. Ця країна охоче пускає туристів, але поїздка має ризики ускладнення. У Єгипті зараз – спалах епідемії COVID-19. Країна увійшла в “червону зону”, а це означає, що після повернення в Україну туристи повинні йти на двотижневу ізоляцію. І, до того ж, рівень смертності в Єгипті від COVID-19 в останні тижні – помітно вищий ніж в Україні.

    Для вибору оптимального варіанту відпочинку радимо звертутись до наших менеджерів 😉

  • Який відпочинок в Турції цього літа?

    Туреччина планувала відкрити свої кордони для українських туристів з 1 липня, але зробила це ще в кінці червня – вже тоді в аеропорту вільно впускали в країну тих, хто прилетів з Києва. А тепер почнуть літати також чартерні рейси, перш за все в Анталію, яку епідемія COVID-19 майже не торкнулася (на відміну від багатьох інших турецьких регіонів).

    До слова, два місяці тому Туреччина була одним з регіональних антилідерів за масштабами епідемії. За офіційними даними, в країні зареєстровано майже 200 000 COVID-заражень і більше 5000 смертей. Однак, жорсткий карантин з комендантською годиною, ізоляцією цілих регіонів і масовим тестуванням дозволив стабілізувати ситуацію.

    Зараз Туреччина перейшла в “зелену зону”. Зокрема, після повернення звідти в Україну від туристів не вимагатимуть двотижневої ізоляції (так само, як і з Хорватії або Албанії, принаймні на сьогоднішній день). А уряд обіцяє, що умови відпочинку (зокрема, обмеження наповненості готелів до 50% місць) робить перебування там відносно безпечним.

    Важлива деталь: для туристів, які летять на курорти Анталії, діє особлива вимога:

    По прильоту до Туреччини вимагають страховку, яка покриває лікування від COVID-19“, – пояснює посол України Андрій Сибіга.

    Як ця вимога діятиме на практиці, поки неясно. Не виключено, що страхові поліси будуть продавати на місці. Але є сенс подбати про це ще в Україні, перед вильотом.

  • Коли відкриється ЄС?

    Чи буде у жителів України шанс перетнути кордон Шенгену?

    Тут варто відзначити: не дарма ми говоримо саме про жителів, а не про громадян України. Справа в тому, що за новими епідемічним критеріям значення матиме не паспорт туриста, а те, де він жив в останні тижні і місяці. Тому ті українці, які живуть, наприклад, в Грузії і подорожують звідти в ЄС, не матимуть проблем з перетином кордону.
    Для в’їзду в ЄС і зараз віза не потрібна, адже дію безвізу не зупиняли, а епідемічні обмеження – це зовсім інша історія.

    Також Євросоюз визначив ряд категорій мандрівників, для яких введуть виключення. До сезонних працівників, яких пускали і на піку епідемії (навіть організовуючи для них чартерні рейси), країни ЄС отримали право пускати до себе також українських студентів, які їдуть вступати до місцевих ВНЗ. З наближенням навчального року це стає особливо важливим.

    І це теж частина відповіді на те, чи варто розраховувати на швидке зняття обмежень.

  • Які документи потрібні для поїздки за кордон з дитиною?

    Неповнолітні діти можуть перетинати межі України за допомогою закордонного паспорту, проїзного документу або за закордонним паспортом батьків (з внесеними даними про дитину). Також слід мати при собі свідоцтво про народження дитини. Варто зазначити, що Міграційна служба України припинила виготовлення проїзних документів для дітей, а також їх внесення в закордонні паспорти батька або матері. Дійсний проїзний документ дитини може використовуватися для виїзду за кордон до закінчення терміну дії, але не пізніше, ніж до 1 жовтня 2019 року.

    Таким чином, переймаючи європейську практику, найближчим часом закордонний паспорт для дитини буде єдиним діючим документом для перетину кордону. При цьому оформити його можна і новонародженим, але термін дії документа для дітей, які не досягли 16 років, обмежений чотирма роками. Після досягнення 16-річного віку закордонний паспорт видається на 10 років.